fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Dziennikarz „Rzeczpospolitej” w finale konkursu Press Clubu

materiały prasowe
Nasz redakcyjny kolega Maciej Rudke znalazł się w finale piątej edycji Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska.

Jury konkursu wskazało trójkę finalistów. Maciej Rudke znalazł się w niej za cykl publikacji w „Rzeczpospolitej” i „Parkiecie" o zmieniającej się sytuacji prawnej „frankowiczów” w ich relacjach z bankami. Obok Macieja, w finale znaleźli się Wojciech Boczoń z Bankier.pl (za cykl publikacji o kłopotach kredytobiorców kredytu „Alicja") oraz Bartłomiej Godusławski z „Dziennika Gazety Prawnej" (za teksty o poszkodowanych tzw. aferą GetBack i związanych z nią uchybieniach w działaniu instytucji państwowych).

Ogłoszenie nazwiska zwycięzcy odbędzie się podczas gali w Warszawie, której termin zostanie ustalony po unormowaniu się sytuacji epidemicznej. Nagrodą główną w konkursie jest dyplom oraz 10 tys. zł.

Maciej Rudke pisze do „Parkietu” i „Rzeczpospolitej” od 2012 r. Zajmuje się przede wszystkim tematyką bankową, ale też m.in. zagadnieniami związanymi z rynkiem kapitałowym. W przeszłości był nominowany i otrzymał Nagrodę Dziennikarską ZBP im. Mariana Krzaka.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA