fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MŚ w Rosji

MSZ przygotował poradnik dla kibiców na mundial

materiały prasowe
Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało specjalny poradnik kibica na mistrzostwa świata w piłce nożnej, które odbędą się w Rosji.

Poradnik można ściągnąć ze strony internetowej, jest przystosowana do urządzeń mobilnych - zawiera wiele ważnych informacji i telefonów, niezbędnych dla każdego, kto wybiera się na mecze.

„Po przyjeździe do Rosji musisz zarejestrować się w oddziałach Służby Migracyjnej tj. UMVD. W okresie od 4 czerwca do 25 lipca masz na to 72 godziny od daty przybycia do miejsca noclegu. Jeśli posiadasz FAN ID i zatrzymujesz się w miejscu innym niż hotel, jesteś zobligowany do samodzielnego zameldowania się” - czytamy w Poradniku, który właśnie ukazał się na stronach MSZ.

Przygotowany poradnik dla polskiego kibica zawiera wiele praktycznych informacji dotyczące m.in. bezpieczeństwa, warunków wjazdu i pobytu w Federacji Rosyjskiej czy zachowania się w typowej sytuacji losowej (np. utrata dokumentu tożsamości).

Interaktywna broszura, którą można łatwo odczytać za pomocą urządzeń mobilnych, zawiera także dane teleadresowe polskich urzędów konsularnych działających w Federacji Rosyjskiej, w tym Mobilnych Punktów Konsularnych w Kazaniu i Wołgogradzie otwartych specjalnie na czas trwania Mundialu - zachęca MSZ. Są tu także numery szpitali w miastach gdzie rozgrywać się będą mistrzostwa czy policji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA