fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Rolls-Royce szuka 2,5 mld funtów kapitału

Bloomberg
Brytyjski producent dużych silników lotniczych zamierza pozyskać do 2,5 mld funtów (3,2 mld dolarów) świeżego kapitału, aby wzmocnić swe finanse

Firma z Derby rozważała różne opcje, także emisję nowych akcji z prawem poboru, emisję papierów dłużnych, sprzedaż części udziałów albo akcji. „W dalszym ciągu dokonujemy przeglądu opcji finansowania, aby wzmocnić bilans i odporność"— stwierdziła sama firma w komunikacie. Według „Financial Timesa", Rolls-Royce rozmawia też z narodowymi funduszami inwestycyjnymi, np. z singapurskim GIC o pozyskaniu nowych środków. Podwyższenie kapitału akcyjnego ma nastąpić na początku października — pisze Reuter.

Firma została zmuszona do szukania pieniędzy, bo mocno odczuła spadek podróży lotniczych wywołany ograniczeniami z powodu pandemii. W maju zmniejszyła zatrudnienie o co najmniej 9 tys. ludzi głównie we dziale produkującym silniki do samolotów cywilnych, w sierpniu ogłosiła zamiar sprzedania hiszpańskiego producenta łopatek ITP Aero. W lipcu podała, że spodziewa się odpływu miliarda funtów w II półroczu po zużyciu 3 mld w pierwszych 6 miesiącach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA