fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zamiast prywatyzacji LOT może się połączyć ze spółką kolejową

Fotorzepa
Zamiast prywatyzacji LOT może się połączyć ze spółką kolejową. Resort skarbu chce wesprzeć przewoźnika, nie tracąc nad nim kontroli.

Lotowi potrzebna jest prywatyzacja, najlepiej przez inwestora branżowego – to opinia powtarzana przy kolejnych zmianach zarządu spółki i opcji politycznej w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Tym razem wiemy, że resort kierowany przez Dawida Jackiewicza takiej możliwości nie przewiduje, bo Skarb Państwa nie zamierza tracić kontroli nad LOT. I widzi narodowego przewoźnika jako silną linię w Europie Środkowej i Wschodniej, łącząc go np. z jedną ze spółek kolejowych – PKP Cargo lub PKP Intercity.

Niemieckim tropem

Rozważana w MSP współpraca LOT z kolejami, o której nieoficjalnie dowiedziała się „Rzeczpospolita", ale i przewoźnikami autobusowymi nie jest pomysłem nowym. Tak jest w przypadku niemieckich przewoźników – Lufthansy i Deutsche Bahn, które stworzyły wspólną ofertę transportową dla pasażerów. – Ale pomiędzy Lufthansą i DB nie istnieją finansowe zależności – zastrzega się Boris Ogursky, dyrektor komunikacji korporacyjnej Lufthansy w Europie. Ale LH i DB współpr...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA