fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Deweloperzy mają klientów. Koniunkura nie słabnie

Trzeci etap osiedla Franciszkańskiego w Katowicach Inwestorem jest firma TDJ Estate
materiały
Dopłaty do kredytów, najniższe od 1990 roku oprocentowanie depozytów i stabilne ceny mieszkań napędzają klientów deweloperom.

Od kwietnia 2015 do marca 2016 r. firmy deweloperskie rozpoczęły sprzedaż 54,3 tys. lokali. W tym czasie znalazły klientów na 54,7 tys. mieszkań – podaje Reas. Tak było w sześciu największych miastach kraju, gdzie rynek deweloperski kwietnie: w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi.

Walka o dopłaty

– Mimo utrzymującej się przewagi popytu nad podażą oferta mieszkań liczona łącznie dla sześciu badanych miast już od prawie dwóch lat utrzymuje się na bezpiecznym poziomie 41–51 tys. – uważa Katarzyna Kuniewicz, partner w firmie Reas. – Ta stabilizacja oddziałuje pozytywnie na nastroje kupujących, a tym samym na popyt. Deweloperzy są nagradzani za dopasowanie oferty do potrzeb klientów i systematyczne wprowadzanie na rynek kolejnych projektów. Ceny nie rosną.

O popycie na lokale świadczy również fakt, że wciąż ubywa w ofercie mieszkań gotowych. W końcu marca br. na sześciu głównych rynkach kraju było ich łącznie tylko 8,3 ty...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA