fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Kolejne przebudzenie w klinice "Budzik"

Fotorzepa/Robert Gardziński
Nastoletnia Ania jest dwudziestym drugim dzieckiem wybudzonym w Klinice Budzik. Dziewczynka zapadła w śpiączkę po operacji nowotworu ośrodkowego układu nerwowego. Od dwóch tygodni jest świadoma - mówi dyrektor Kliniki Andrzej Lach.

Dyrektor dodaje, że dziewczynka jest jeszcze pod obserwacją, jej stan jest zmienny, ale wszystko wskazuje na to, że we wtorek będzie można oficjalnie ogłosić, że wybudzone zostało kolejne dziecko.

Ewa Błaszczyk, prezes fundacji "Akogo?", która sfinansowała powstanie Kliniki Budzik, ocenia, że w Polsce w stanie śpiączki znajduje się około setki dzieci. Jak mówi, nie można tego dokładnie powiedzieć, bo dzieci wymagające specjalistycznej pomocy przebywają w różnych szpitalach lub w hospicjach.

"Są placówki, które używają tych dzieci, bo przesuwając je z oddziału na oddział, mają ciągle nowe finansowanie" - powiedziała Polskiemu Radiu Ewa Błaszczyk.
Tymczasem do kliniki Budzik nie ma kolejki. Ewa Błaszczyk przypuszcza, że rodzice nie wiedzą, że leczenie dzieci, dzięki finansowaniu programu przez NFZ, jest bezpłatne. Jedno z rodziców może, także  bezpłatnie, przebywać z dzieckiem w klinice przez cały czas i jest włączane w proces rehabilitacji.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA