fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Proboszcz kupił nowe porsche. Oburzenie parafian

kasinawielka-kaplicanabrzegu.pl
Mieszkańcy Kasiny Wielkiej stworzyli listę zarzutów pod adresem proboszcza z miejscowej parafii. Jednym z nich jest zakup wartego ponad 400 tysięcy złotych luksusowego samochodu. Ksiądz opublikował komunikat w tej sprawie.

Ksiądz Wiesław Maciaszek zapytał wiernych, jaki jest powód coraz mniejszej frekwencji na niedzielnych mszach. Parafianie postanowili odpowiedzieć i na stronie internetowej wymienili listę działań podjętych przez proboszcza, które doprowadziły do tej sytuacji. 

Mieszkańcy zarzucają proboszczowi m.in. odrzucenie odprawianych dotychczas nabożeństw, zmiana formy obchodzonych świąt (jako przykład podano Procesję Bożego Ciała), niepotrzebną wymianą dachu budynku kościoła czy zakup luksusowego samochodu.

Na terenie należącym do parafii zauważono Porsche Macan. Luksusowy samochód kosztuje ponad 400 tysięcy złotych. 

"Kiedy parafianie widzą jak ksiądz, który zbiera składki w drugą niedzielę miesiąca w kościele z przeznaczeniem „na potrzeby kościoła”, zbiera po domach, wysyłając po raz kolejny na ten sam cel strażaków i radę parafialną, a te prace nadal nie są wykonywane, tylko w zamian ich widzimy w garażach plebańskich coraz więcej klasowych pojazdów, przykładowo sportowy Porsche Macan (2017 rok), wart sporo ponad 400 000 tyś. zł. Każdy mający samochód zdaje sobie sprawę jakie są koszty utrzymania pojazdu OC, AC, NW, Assistance, mechanika, itd…" - napisali mieszkańcy.

Proboszcz postanowił w tej sprawie wydać oświadczenie. Opublikowano je na stronie Archidiecezji Krakowskiej. 

"W związku z zaistniałą sytuacją, dotyczącą mojego samochodu, podjąłem decyzję o jego sprzedaży i przeznaczeniu uzyskanych w ten sposób środków na pomoc ubogim, do rozdysponowania przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Jeśli ktoś poczuł się zgorszony, bardzo przepraszam" - napisał ks. Wiesław Maciaszek.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA