fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Premier Johnson w samoizolacji

AFP
Brytyjski premier Boris Johnson i minister finansów Rishi Sunak poddadzą się samoizolacji. Rezygnują z mocno krytykowanych planów wzięcia udziału w programie pilotażowym, który pozwoliłby im kontynuować pracę.

W sobotę minister zdrowia Sajid Javid poinformował, że uzyskał dodatni wynik testu na obecność koronawirusa. 

W poniedziałek w Anglii zostaną zniesione niemal wszystkie obostrzenia. Choć w kraju od kilku dni szybko rośnie liczba nowych zakażeń, władze pokładają nadzieję w sprawnie przeprowadzoną akcję szczepień.

Liczba nowych zachorowań wzrasta do ponad 50 tysięcy dziennie, a setki tysięcy Brytyjczyków trafia na 10-dniową izolację. Obecna sytuacja wpływa na gospodarkę, w firmach brakuje pracowników, odwoływane są połączenia kolejowe.

Rząd początkowo ogłosił, że premier Boris Johnson i minister finansów Rishi Sunak byli narażeni na kontakt z zakażoną osobą i wezmą udział w próbnym programie, który pozwoli im kontynuować pracę zamiast samoizolacji.

Kilka godzin później rząd wycofał się z tej decyzji. Rzecznik poinformował, że politycy nie wezmą udziału w pilotażowym programie. Premier będzie spotykał się z ministrami w trybie zdalnym.

Premier będzie przebywał w samoizolacji w swojej wiejskiej rezydencji. 

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA