fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Japonia przedłuży stan wyjątkowy w Tokio? Co z igrzyskami?

Półmaraton w Sapporo
AFP
Japoński rząd rozważa przedłużenie stanu wyjątkowego w prefekturach Tokio, Osaka, Kyoto i Hyogo w związku z sytuacją epidemiczną w kraju - wynika z informacji dziennika "Yomiuri Shimbun".

Przedłużenie stanu wyjątkowego, który miał obowiązywać w tych prefekturach od 25 kwietnia do 11 maja postawi pod znakiem zapytania możliwość zorganizowania przez Japonię igrzysk olimpijskich, które miały rozpocząć się 23 lipca tego roku. Igrzyska zostały przełożone o rok w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 - pisze Reuters.

W związku z planami organizacji igrzysk w środę, w Sapporo, na wyspie Hokkaido, odbył się testowy półmaraton.

Premier Japonii Yoshihide Suga spotka się w środę z najważniejszymi ministrami w swoim rządzie, aby omówić z nimi przedłużenie stanu wyjątkowego w czterech prefekturach - podaje japoński dziennik "Yomiuri".

Dziennik nie podaje na jak długo miałby zostać przedłużony stan wyjątkowy, ale gubernator prefektury Osaka stwierdził, że przedłużenie stanu wyjątkowego o trzy tygodnie do miesiąca może być konieczne - podają japońskie media.

W związku z obowiązywaniem stanu wyjątkowego w czterech prefekturach, działające na ich terenie restauracje, bary i bary z karaoke, w których podaje się alkohol, muszą być zamknięte.

Zamknięte są również galerie handlowe i kina. Kibice nie mogą brać udziału w dużych imprezach sportowych.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA