fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Grzesiowski: Pandemia to nie serial. "The end" nie będzie

tv.rp.pl
Cywilizacja zachodnia musi dać pierwszeństwo nauce i racjonalnemu myśleniu, dojrzeć intelektualnie do pandemii - napisał w mediach społecznościowych dr Paweł Grzesiowski, immunolog. Jutro mija rok od dnia potwierdzenia w Polsce pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem.

"Rok pandemii w Polsce, czego się nauczyliśmy?" - pisze lekarz w mediach społecznościowych.

Zastanawia się, czy ludzie zrozumieli, że pandemia nie jest telewizyjnym serialem, w którym w pewnym momencie pojawi się napis "Koniec", ale biologicznym  zjawiskiem, nad którym człowiek dotąd nie zapanował.

Dr Grzesiowski zauważa, że im wcześniej człowiek pojmie, że wirus w jego świecie zostanie, tym wcześniej uruchomi kreatywne myślenie, jak sobie w rzeczywistości z koronawirusem poradzić.

"Cudu nie będzie. Dlatego trzeba ogromnego wysiłku cywilizacyjnego, by zabezpieczyć kolejne pokolenia. Czas dorosnąć do pandemii..." - pisze dr Grzesiowski.

W Polsce od początku pandemii potwierdzono 1 735 406 zakażeń SARS-CoV-2. Zmarło 44 360 osób. Obecnie w Polsce trwa trzecia fala epidemii koronawirusa, co wiąże się ze znacznym wzrostem liczby zakażeń. Ostatniej doby zanotowano ich 15698.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA