fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Pierwszy potwierdzony przypadek reinfekcji koronawirusem

AFP
33-letni mieszkaniec Hongkongu jest pierwszym człowiekiem, u którego potwierdzono ponowne zakażenie SARS-CoV-2.

Po raz pierwszy u mężczyzny potwierdzono zakażenie koronawirusem wiosną.

Miał wówczas typowe objawy lekkiej postaci Covid-19 - kaszel, ból gardła i głowy i gorączkę. Potwierdzenie, że jest zakażony SARS-CoV-2, uzyskał 26 marca.

Ostatecznie po szeregu testów uzyskał wreszcie wynik negatywny.

Ten sam mieszkaniec Hongkongu w sierpniu wyjechał do Hiszpanii, a do kraju wracał przez Wielką Brytanię.

W Hongkongu na lotnisku poddany został rutynowym badaniom, które wykazały zakażenie koronawirusem, tyle tylko,  że tym razem mężczyzna nie miał żadnych objawów. Skierowano go do szpitala, gdzie dokładne badania wykazały, że tym razem zakażony jest innym szczepem - charakterystycznym dla Szwajcarii i Anglii, podczas gdy pierwszy charakterystyczny był dla Stanów Zjednoczonych.

Ten przypadek ma dowodzić, że reinfekcja może nastąpić nawet kilka miesięcy po pierwszym zakażeniu, a odporność wówczas nabyta może być krótkotrwała.

Choć od czasu wybuchu pandemii zgłaszano już przypadki ponownego zachorowania, nie potwierdzono, czy nawrót choroby byłl spowodowany tym samym szczepem, czy kolejnym zakażeniem wirusem innego szczepu.

Naukowcy sugerują, że choć ten przypadek musi zostać jeszcze dokładniej zbadany, również osoby, które już przeszły zakażenie koronawirusem, powinny przestrzegać rygorów pandemii.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA