fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Pakistan: Do końca lipca będzie 1,2 mln zakażeń koronawirusem?

AFP
Liczba zakażeń koronawirusem w Pakistanie wzrosła do blisko 145 tysięcy a tamtejsi politycy ostrzegają, że do końca czerwca może się podwoić a do końca lipca osiągnąć poziom 1,2 mln - informuje AP.

Politycy wzywają mieszkańców liczącego 220 mln obywateli kraju do tego, aby zaczęli stosować środki mające powstrzymać szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa - np. poprzez noszenie masek w miejscach publicznych.

Minister ds. planowania i rozwoju Asad Umer, który stoi na czele centrum dowodzenia walką z epidemią koronawirusa ostrzegł, że wirus rozszaleje ssię w Pakistanie jeśli Pakistańczycy "nie zmienią nastawienia do wirusa", które obecnie kończy się odrzucaniem większości środków służących zwiększeniu dystansu społecznego. Pakistańczycy nie chcą też zakładać masek w miejscach publicznych.

Jednocześnie Umer bronił decyzji o złagodzeniu reżimu kwarantanny w Pakistanie tłumacząc, że utrzymanie kwarantanny doprowadziłoby do zawalenia się gospodarki kraju.

W weekend w Pakistanie przywrócono jednak niektóre obostrzenia - w sobotę i niedzielę nie działały targowiska, przedłużono też okres, przez jaki zamknięte będą domy weselne, restauracje, siłownie.

Pakistańscy lekarze apelują o zaostrzenie reżimu kwarantanny alarmując, że system ochrony zdrowia w kraju już teraz ledwie radzi sobie z coraz większą liczbą zakażeń.

Od połowy marca na COVID-19 w Pakistanie zmarło 2729 osób.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA