fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Rosja: 11 tys. osób monitorowanych w związku z wirusem

Słynna ulica Arbat w centrum Moskwy
AFP
Około 11 tys. osób, które przybyły do Rosji z Chin, jest monitorowanych w związku z koronawirusem - podały Federalna Służba Kontroli Ochrony Praw Konsumentów i Dobrobytu Człowieka (Rospotrebnadzor).

„Od 1 lutego 2020 r. wydzielono i przygotowano osobny terminal pod nadzorem Rospotrebnadzoru na lotnisku Szeremietiewo, jedynym lotnisku w kraju, które obecnie przyjmuje loty z Chin” - czytamy w raporcie. „Przeprowadzono badania laboratoryjne wszystkich osób przybywających z Chin, a także przeprowadzono wywiady i przekazano pod nadzór lekarza w miejscu zamieszkania. Według stanu na 23 lutego br. 10 825 osób jest nadal monitorowanych” - poinformował Rospotrebnadzor.

Komunikat, cytowany przez agencję TASS, informuje też, że centra Rospotrebnadzoru przeprowadziły dotąd 25 060 badań laboratoryjnych w związku z koronawirusem - badano osoby przybywające z Chin.

Na całym świecie łączną liczba przypadków zarażenia wirusem 2019-nCoV, oficjalnie nazwanym SARS-CoV-2 lub COVID-19, wynosi prawie 79 tys. Niemal 2,5 tys. zainfekowanych osób zmarło. W obu statystykach przodują Chiny, w szczególności prowincja Hubei - centrum epidemii.

Przypadki wirusa zanotowano dotąd w 27 krajach, w tym Rosji. Dwie chore na koronawirusa osoby w Federacji Rosyjskiej wyzdrowiały.

Źródło: rp.pl/ TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA