fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konsumenci

Hotele tylko dla osób w delegacji? Nikt tego nie sprawdza

Hotel
Hotel
Adobe Stock
W związku z pandemią i obowiązującymi obostrzeniami, od 6 listopada nie nie można korzystać z obiektów noclegowych w Polsce w celach turystycznych. Jednym z wyjątków jest wyjazd służbowy. Onet sprawdził, kto i jak kontroluje właścicieli obiektów noclegowych.

Właściciele niektórych obiektów próbują obostrzenia obejść, a pracownicy branży hotelowej zapytani na jednej z grup na Facebooku zapytani o kontrolę obiektów, napisali, że do tej pory takich nie mieli. Jak napisał jeden z użytkowników, ma wątpliwości do tego, jak miałaby wyglądać taka kontrola i kto miałby ją wykonywać.

Departament Komunikacji Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii przekazał nam: "GIS posiada podstawy prawne i kompetencje kontrolne w tym zakresie".

GIS poinformował, że organami mogącym wykonywać kontrole są właściwy Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, policja oraz ograny kontrolujące obiekty hotelowe na podstawie ustawy o usługach turystycznych.

"Turyści wracają z delegacji" - zatytułował informację o korkach na Zakopiance "Tygodnik Podhalański" w minioną niedzielę. Oczywiście nie wiadomo, czy z Podhala wracali wówczas turyści, którzy po prostu odwiedzali Tatrzański Park Narodowy, czy jednak pozostawali tam na noc, mimo że zgodnie z obostrzeniami bez konkretnego powodu nie powinni.

Czytaj więcej na onet.pl

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA