fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

SGI planuje emisję obligacji

materiały prasowe
Deweloper chce w tym roku pozyskać 50-70 mln zł na dalszą ekspansję w Warszawie.

Deweloper budujący mieszkania i domy planuje uplasować obligacje o wartości 50-70 mln zł. Firma rodem ze Szczecina w ostatnich latach spieniężyła nieruchomości komercyjne oraz działki w miastach regionalnych, by skupić się na działalności w stolicy.

- Jeszcze w tym roku chcemy wyemitować trzyletnie obligacje, w pierwszym etapie naszym głównym celem będzie zaprezentowanie potencjalnym inwestorom naszych możliwości – podkreślił Robert Stachowiak, prezes SGI. - Tylko w tym roku udało nam się sfinalizować zakup aż pięciu działek w Warszawie pod budowę 65 tys. mkw., w znakomitych lokalizacjach. Łączna wartość tych transakcji wyniosła 180 mln zł. Nie szukamy działek z dala od centrum, kierujemy siły na dopracowane, wysokomarżowe projekty obejmujące mieszkania i domy, a także inwestujemy w segment premium. Cały czas prowadzimy negocjacje w sprawie zakupów kolejnych działek – dodał. Deweloper nabył grunty na Dolnym Mokotowie, w Wilanowie, we Włochach, na Bemowie i na Starej Ochocie. W portfelu ma jeszcze parcele na Siekierkach.

SGI działa od 1990 r., ma na koncie budowę 5,7 tys. mieszkań, 41 tys. mkw. powierzchni biurowej i 24 tys. mkw. handlowej. Celem jest sprzedaż 400-500 lokali rocznie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA