fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Klęski żywiołowe

Największy od lat cyklon zmierza w stronę Indii. 100 mln osób zagrożonych

AFP
W kierunku Indii zmierza największy od pięciu lat cyklon. Zagrożonych jest około 100 mln ludzi, którzy zamieszkują wschodnie wybrzeże. Władze przeprowadzają ewakuację.

W czwartek tropikalny cyklon Fani wiał z prędkości 190 kilometrów na godzinę z podmuchami przekraczającymi 200 kilometrów na godzinę. W piątek cyklon dotrze do stanu Odisha w Indiach.

Straż przybrzeżna i marynarka wojenna Indii rozmieszcza statki i helikoptery, aby wspomóc akcję ratunkową. W stanie gotowości są jednostki w stanach Odisha, Bengalu Zachodnim i Andhra Pradesh.

Tylko w stanie Odisha otwarto około 900 schronów. Odwołano już zajęcia we wszystkich szkołach. Mieszkańców ostrzegają zespoły, które odwiedzają wszystkie domy.

- Informuje się mieszkańców, co muszą ze sobą zabrać w przypadku ewakuacji i jakie środki ostrożności muszą zostać zachowane - powiedziała Ameya Patnaik z Narodowych Sił Reagowania na Katastrofy.

Ewakuacja mieszkańców odbywa się również w sąsiednim stanie Andhra Pradesh. Rybaków ostrzeżono, by nie wypływali już w morze.

Fani jest około 270 kilometrów od wybrzeży Indii. Oczekuje się, że cyklon może doprowadzić do powodzi.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA