fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Moskwa: Zawalił się drewniany mostek nad lodowiskiem. 13 poszkodowanych

twitter
Co najmniej 13 osób zostało rannych po zawaleniu się drewnianego mostu przy lodowisku w moskiewskim Parku Gorkiego. Do katastrofy doszło w momencie odgrywania hymnu narodowego.

"13 osobom udzielono pomocy medycznej, nie zgłoszono żadnych ciężkich obrażeń" - poinformowało w oświadczeniu biuro mera Moskwy. Zawaleniu uległa powierzchnia kilku metrów kwadratowych. Teren ten odgrodzono, natomiast na reszcie terenu dalej trwała zabawa noworoczna.

Źródło agencji TASS w moskiewskiej służbie zdrowia poinformowało, że u poszkodowanych stwierdzono umiarkowane i lekkie obrażenia, a życie ofiar nie było zagrożone.

"W wyniku awarii technicznej elementów konstrukcyjnych lodowiska w Parku Gorkiego, mostek został uszkodzony, integralność drewnianego przejścia dla pieszych została zerwana" - poinformowało biuro mera Moskwy.

Incydent został skomentowany przez mera Moskwy Siergieja Sobianina. Polecił on zwolnić dyrektor Parku Gorkiego Marinę Liulczuk, a ofiarom wypłacić po 500 tys. rubli odszkodowania, mimo że większość z nich nie pochodzi z Moskwy.

Źródło: rp.pl/ TASS, Unian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA