fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Unia Europejska odpowie Trumpowi jednym głosem

AFP
Komisja Europejska zapewniła, że Unia pozostanie zjednoczona wobec amerykańskich gróźb zastosowania sankcji handlowych względem Francji

Według Komisji, najlepszą instancją do rozwiązywania sporów handlowych między krajami jest Światowa Organizacja Handlu.

- Nie pozwolę Francji odnosić korzyści z firm amerykańskich - powiedział prezydent USA w Londynie, gdzie uczestniczy w szczycie NATO z okazji 70-lecia tego sojuszu.

- Amerykańskie sankcje byłyby nie do zaakceptowania - oświadczył z kolei w Paryżu dziennikarzom minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire. - Francuski podatek nie jest dyskryminacyjny: dotyczy firm amerykańskich, ale również francuskich, europejskich i chińskich.

- Po drugie, kwestionujemy samą zasadę sankcji, bo nie jest to dobra polityka wśród sojuszników, dobra droga do kontynuowania. Stany powinny jednak wiedzieć, że jeśli uruchomią nowy zestaw sankcji wobec Francji, to Unia Europejska biedzie gotowa do mocnej reakcji - kontynuował.

- Jeśli administracja amerykańska powie tak projektowi opodatkowania działalności cyfrowej, jaki został wynegocjowany w OECD i jest gotowy, nie będzie żadnych trudności. Francja wycofa swój międzynarodowy podatek, jak się do tego zobowiązała - cytuje Reuter Le Maire'a.

- Teraz należy unikać wchodzenia w konflikt i w logikę sankcji i ripost między Stanami i Europą, bo nie jest to w niczyim interesie - dodał minister w rozgłośni Radio Classique.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA