fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Trump szykuje umowę handlową z Chinami

Bloomberg
Prezydent USA Donald Trump powiedział swoim współpracownikom, by spisali warunki przyszłej umowy handlowej z Chinami - donosi agencja Bloomberga.

Doniesienia o przygotowywanej umowie pojawiły się po tym jak Trump napisał w czwartek na Twitterze o "bardzo dobrej" rozmowie, którą odbył z chińskim prezydentem Xi Jinpingiem. Rozmowa miała w dużej mierze dotyczyć handlu. "Rozmowy idą ładnie" - dodał Trump. Amerykański prezydent ma spotkać się z chińskim przywódcą na listopadowym szczycie G20 w Argentynie.

- O ile jesteśmy wciąż ostrożni, co do pełnego rozwiązania ostatnich napięć w średnim terminie, to przywrócenie dialogu między Waszyngtonem a Pekinem będzie obecnie wystarczająco dobre dla inwestorów - twierdzi Tai Hui, strateg z JPMorgan Asset Management.

Doniesienia o szykowanej umowie handlowej stały się w piątek impulsem do zwyżek na giełdach azjatyckich. Chiński indeks Shanghai Composite zyskał 2,7 proc., japoński Nikkei 225 wzrósł o 2,6 proc., koreański Kospi o 3,5 proc. a Hang Seng, główny indeks giełdy w Hongkongu zwyżkował aż o 4,2 proc.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA