fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Smutny rosyjski Nowy Rok

Tak jeszcze pare miesięcy temu bawili się Rosjanie w Turcji
AFP
Rosjanie nie pojadą świętować Nowego Roku do Egiptu i Turcji. Dużo mniej będzie ich w republikach nadbałtyckich i w Polsce.

O co najmniej o jedną trzecią mniej rosyjskich turystów wyjedzie za granicę świętować Nowy Rok, ocenia Rosturizm, państwowa instytucja nadzorująca branżę turystyczną w Rosji. Powodem jest nie tylko kryzys gospodarczy (PKB Rosji spadł o 3,6 proc.), najsłabszy we współczesnej historii rubel, spadek realnych dochodów Rosjan (o 10 proc.), ale też decyzje Kremla. Ograniczył on obywatelom odpoczynek w najbardziej dotąd ulubionych kurortach Egiptu (z powodu zamachu terrorystycznego na rosyjski samolot na Synaju) czy Turcji (z powodu zestrzelenia rosyjskiego bombowca nad Turcją).

Zabawa w domu

Ta ostatnia decyzja jest dla rosyjskiej gospodarki szczególnie bolesna. Według Stowarzyszenia Operatorów Turystycznych Rosji rocznie za granicę wyjeżdżało na pobyty zorganizowane ok. 10 mln Rosjan, z czego 3,5 mln do Turcji, a 2,2 mln do Egiptu. Decyzja o zamknięciu tych kierunków spowodowała już bankructwa wielu biur podróży.

Branża jest w głębokiej zapaści drugi rok....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA