Reklama
Rozwiń
Reklama

Paweł Szefernaker z KPRM: Chcemy, by wszystkie resorty gospodarcze współpracowały

Chcemy, by wszystkie resorty gospodarcze współpracowały. Dość z Polską resortową - z tym, by jeden resort czy drugi blokował realizację planu odpowiedzialnego rozwoju - tak o powołaniu Mateusza Morawieckiego na ministra rozwoju i finansów oraz utworzeniu KERM mówi Paweł Szefernaker z KPRM.

Aktualizacja: 02.10.2016 11:48 Publikacja: 02.10.2016 11:39

Paweł Szefernaker

Paweł Szefernaker

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

"W tej chwili, przy tym Komitecie Ekonomicznym przy ministrze finansów Mateuszu Morawieckim jestem przekonany, że ten program będzie realizowany" - zapewnił Szefernaker, sekretarz stanu w KPRM w niedzielnym programie "Śniadanie w Radiu Zet".

W piątek odbyło się inauguracyjne posiedzenie Komitetu pod przewodnictwem wicepremiera Morawieckiego. W czwartek premier Beata Szydło nie chciała jeszcze zdradzać nazwisk ministrów, którzy tworzą KERM. Jak wynika z piątkowego zarządzenia premier, w skład Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów wchodzi ośmiu spośród 22 konstytucyjnych członków Rady Ministrów, a także sekretarz ds. europejskich i pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Gospodarka
Polska straci 10 mln ludzi. „Łatwiej żyć w parze z psem niż z niemowlakiem”
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Gospodarka
Znamy szczegóły umowy handlowej UE z Ukrainą
Gospodarka
Zaskakujący ranking zielonych gospodarek. Polska w czołowej 15-tce
Gospodarka
Nagła dymisja w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Odchodzi jeden z wiceministrów
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Gospodarka
Niespodziewana dymisja wiceministra aktywów państwowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama