fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Dyrektorzy finansowi wierzą w wygraną Trumpa

AFP
Ponad dwie trzecie dyrektorów finansowych z Ameryki Północnej spodziewa się, że prezydenta Donald Trump zostanie wybrany na kolejną kadencję w 2020 r. – wynika z sondażu przeprowadzonego wśród nich przez CNBC.

Około jednej czwartej amerykańskich dyrektorów finansowych spodziewa się natomiast zwycięstwa wyborczego Joe Bidena, byłego wiceprezydenta starającego się o nominację Partii Demokratycznej. Wyniki sondażu przeprowadzonego wśród tych finansistów wyraźnie kłócą się z wynikami sondaży poparcia dla kandydatów przez wyborami prezydenckimi. Sondaże te wypadają jak na razie kiepsko dla Trumpa i nie dają też pewności czy Biden będzie jego kontrkandydatem. Skąd się więc bierze przekonanie sporej większości dyrektorów finansowych, że Trump zdobędzie reelekcję? Z tego samego sondażu wynika, że 65 proc. z nich uważa, że USA unikną w 2020 r. recesji. A to znacznie zwiększy szansę na wygraną obecnego prezydenta.

Sondaże przeprowadzone wśród dyrektorów finansowych przed wyborami prezydenckimi w 2016 r. pokazywały jednak, że większość z nich spodziewa się wygranej Hillary Clinton w starciu z Donaldem Trumpem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA