fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Zbudujemy Dolinę Krzemową

Powstała rządowa Rada ds. Innowacyjności. Znalazło się w niej trzech wicepremierów, ministrowie Skarbu Państwa i cyfryzacji oraz sekretarze stanu z resortów obrony narodowej i finansów
PAP/Rafał
Rząd zaprzęga spółki Skarbu Państwa do budowy innowacyjnej gospodarki. Mają zasilić fundusz ARP Venture, który będzie inwestował w start-upy.

Od lat Polska plasuje się w ogonie europejskich rankingów innowacji. W najnowszym raporcie Komisji Europejskiej, podsumowującym wydatki firm z krajów członkowskich na badania i rozwój (B+R), trudno szukać polskich marek. Ze względu na znikomą innowacyjność i nieliczne przedsiębiorstwa inwestujące w B+R zostaliśmy w tym zestawieniu pominięci.

Teraz ma to się jednak zmienić. Wedle deklaracji Mateusza Morawieckiego, wicepremiera i ministra rozwoju, w ciągu paru lat wydatki Polski na badania i rozwój wzrosną dwukrotnie. To oznacza, że do 2020 r. uda się nam zrealizować cel wyznaczonym nam przez UE, czyli 1,7 proc. PKB. Dziś wydajemy na to niecałe 0,9 proc. PKB, podczas gdy unijna średnia to 2 proc. PKB.

Polska Dolina Śmierci

Za stworzenie warunków do budowy w Polsce odpowiednika amerykańskiej Doliny Krzemowej ma odpowiadać specjalna Rada ds. Innowacji. Wczoraj stojący na jej czele wicepremier Morawiecki ujawnił część założeń programu „StartInPoland". Opiera się...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA