fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

#PROSTOzPARKIETU: Czy doczekamy się rajdu św. Mikołaja?

ROL
Gościem #PROSTOzPARKIETU w środę był Grzegorz Ziobro, zarządzający portfelami DM BOŚ. Tematów poruszyliśmy sporo: od roku rządów premier Beaty Szydło, przez strategie absolutnej stopy zwrotu zarządzane przez DM BOŚ, po sposoby oszczędzania na emeryturę.

- Rok temu, 16 listopada, Andrzej Duda powołał Beatę Szydło na stanowisko prezesa Rady Ministrów. Jak pierwszy rok rządów Prawa i Sprawiedliwości można ocenić przez pryzmat rynku kapitałowego?

- Strategia Portfel Zysk Absolutny zarządzana przez DM BOŚ, osiąga całkiem niezłe wyniki w tym roku – dzięki jakim zakładom z rynkiem? Jakie scenariusze zarządzający DM BOŚ będą obstawiać w najbliższych miesiącach – na koniec 2016 r. i początek 2017 r.?

- 56 proc. Polaków nie oszczędza na emeryturę, jednocześnie aż 76 proc. uważa, że wartość emerytury nie zapewni im odpowiedniego poziomu życia na stare lata, wynika z badania Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych oraz Instytutu Rozwoju Gospodarki SGH. Dane Komisji Nadzoru Finansowego o popularności IKE (6 mld zł aktywów na koniec półrocza) i IKZE (0,8 mld zł aktywów na koniec półrocza) potwierdzają znikome – choć rosnące - zainteresowanie Polaków oszczędzaniem na „jesień życia". Jak to wygląda wśród klientów DM BOŚ? Czy ludzie aktywni na rynku kapitałowym są bardziej świadomi emerytalnie?

- Jak klienci DM BOŚ oszczędzają w IKE/IKZE - systematycznie czy sporadycznie? Czy wolą agresywne inwestowanie oparte na akcjach, czy raczej bezpieczne, oparte na obligacjach? Czy sami kupują instrumenty finansowe pod kątem inwestycji emerytalnych, czy też wybierają fundusze?

- Jak działa usługa amIKE w DM BOŚ? Czy pod koniec roku inwestorzy wykazują większe zainteresowanie tego typu produktami? Czy dotyczy to tylko IKZE, czy również IKE?

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA