fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

WIG20 pod ograniczeniem trendu

Fotorzepa/Grzegorz Psujek
WIG20 w czwartek wystartował ze zwyżką o około 0,4 proc., do poziomu 1840 pkt. Zbliża się zatem do górnego ograniczenia konsolidacji, w której przebywa od kilku tygodni.

WIG20 od dłuższego czasu porusza się w wąskim zakresie wokół poziomu 1800 pkt. W ubiegłym tygodniu obserwowaliśmy dynamiczne zejście w okolice dolnej granicy tego trendu, natomiast w ostatnich dniach indeks dużych spółek zbliżył się do okolic 1850 pkt, gdzie wypada kilka lokalnych szczytów. Z jednej strony znów zatem duże spółki stają przed szansą kontynuacji zwyżek. Jak na razie jednak sytuacja jest dość spokojna.

W gronie krajowych blue chips najmocniejsze jest Dino Polska, którego kurs zyskuje 2 proc., do 220 zł za walor. Nieźle zachowują się też banki. Na dole tabeli głównie spółki energetyczne, natomiast najsłabsze jest CCC. Akcje obuwniczej spółki zniżkują o 1,5 proc., do 57 zł za walor.

Od niemrawych zwyżek zaczynają dzień także indeksy w Europie. Niemiecki DAX w pierwszych minutach zyskuje 0,55 proc. Nastroje na Starym Kontynencie z rana są dobre, po całkiem udanej sesji w Stanach Zjednoczonych i Azji. S&P500 zyskał w środę 0,64 proc.

Na rynku walut z rana jest bardzo spokojnie. EUR/USD właściwie stoi w miejscu. Złoty lekko traci. Dolar kosztuje 3,71 zł, a euro 4,40 zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA