fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

GPW: CD Projekt ciągnie rynek w górę

Bloomberg
WIG20 zyskał w środę 0,76 proc. Jedną z gwiazd sesji był CD Projekt. Akcje tej firmy biją historyczne rekordy. Jeden walor kosztuje już prawie 400 zł.

Kolejna wzrostowa sesja na warszawskiej giełdzie. WIG20 tym samym wydłużył zieloną serię do trzech dni. Kolejne sesje mogą się okazać kluczowe dla naszego rynku.

Początek środowych notowań nie zapowiadał jednak niczego dobrego. WIG20 zaczął dzień na niewielkim minusie. Pojawiła się więc groźba, że będziemy przerabiać ten sam scenariusz co we wtorek, kiedy to przez większą część dnia byliśmy świadkami męczącego przeciągania liny między popytem, a podażą. Tym razem jednak było inaczej. Już właściwie po pierwszej godzinie handlu mieliśmy pierwszą próbę ataku.

Szarżę przeprowadziły byki. Była ona na tyle skuteczna, że WIG20 nie tylko odrobił poranne straty, ale także zaczął dość wyraźnie zyskiwać na wartości. W pewnym momencie rósł prawie 1 proc. Duża zasługa w tym była firmy CD Projekt, której akcje wyraźnie zyskiwały na wartości. Wycena papierów bije kolejne historyczne rekordy i powoli zbliża się już do okrągłego poziomu 400 zł.

W połowie notowań WIG20 zyskiwał około 0,7 proc. co dobrze wpisywało się w otoczenie. Na innych rynkach też panował optymizm, a i kontrakty na amerykańskie indeksy sugerowały udane otwarcie notowań na Wall Street. I faktycznie inwestorzy na rynku amerykańskim po rozpoczęciu handlu na rynku kasowym przystąpili do zakupów. Po godzinie od startu główne wskaźniki zyskiwały grubo ponad 1 proc. To mogło być dodatkowe paliwo dla byków również w Warszawie. Okazja ta nie została jednak w pełni wykorzystana. Popyt co prawda do końca dnia utrzymywał przewagę, ale zabrakło sił do tego, aby wyprowadzić indeksy na wyższe poziomy. W ostateczności więc WIG20 zyskał 0,76 proc.

Tak, jak to zostało już wspomniane, jedną z gwiazd sesji była firma CD Projekt. W środę jej akcje podrożały o 4 proc. Na drugim biegunie znalazły się papiery Dino, które zostały przecenione o 2,5 proc. Obroty na całym rynku wyniosły 820 mln zł co nie jest oszałamiającą wartością. Dodajmy jeszcze, że dzień na kreską zakończył także mWIG40 (zyskał 0,7 proc.) oraz sWIG80 (0,8 proc.).

Wzrosty na rynku cieszą, ale brak zdecydowania w końcówce notowań może być zastanawiający. WIG20 dotarł bowiem do górnej granicy trendu bocznego. W środę nie udało się z niego wybić, co nadal każę zachować dużą ostrożność.

Tym ciekawiej zapowiadają się kolejne dni na warszawskim rynku. Czy popyt w końcu spróbuje wyrwać się z kilkutygodniowego marazmu, czy jednak to niedźwiedzie znowu przejmą inicjatywę i na rynku dalej będziemy mieli status quo. Być może pod koniec tygodnia będziemy w tym zakresie nieco mądrzejsi.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA