fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Legalizacja konopi dała zarobić inwestorom

Flickr
To, że w Kalifornii można już legalnie kupić marihuanę do celów rekreacyjnych, dało impuls do wzrostu cen akcji wielu amerykańskich spółek.

Spółki, których działalność jest związana z marihuaną, zyskiwały najmocniej podczas pierwszych sesji po Nowym Roku na amerykańskich giełdach. Indeks Bloomberg Intelligence Global Cannabis CP, śledzący kursy akcji spółek tego rodzaju, zyskał aż 15 proc. i sięgnął rekordowego poziomu. Powodem do tak silnych zwyżek była wchodząca w życie 1 stycznia legalizacja „rekreacyjnej" marihuany w Kalifornii.

Kwestie regulacyjne

– To historyczny dzień dla stanu Kalifornia – stwierdziła Lori Ajax, szefowa stanowego Biura ds. Kontroli Konopi. Marihuana do celów medycznych, którą można było kupić na podstawie specjalnych pozwoleń, była w Kalifornii legalna od blisko dwóch dekad. W listopadzie 2016 r. mieszkańcy tego stanu zdecydowali w referendum, że zostanie zalegalizowana również marihuana używana do celów rekreacyjnych. Legalizacja weszła w życie w poniedziałek, a do wtorku 465 spółek dostało licencję na sprzedaż tej używki na zasadach określanych przez prawo stanowe. W ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA