fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Nadzieja na szczepionkę uskrzydliła giełdy

AFP
Dow Jones Industrial zyskiwał na początku poniedziałkowej sesji ponad 3 proc. Nadzieja na szczepionkę przeciwko Covid-19 rozgrzała inwestorów.

Akcje firmy Moderna zyskiwały na początku poniedziałkowej sesji w Nowym Jorku aż 26 proc., po tym jak ta firma poinformowała o pozytywnych wynikach pierwszej fazy testów potencjalnej szczepionki przeciwko Covid-19. Po dwóch dawkach szczepionki wszystkich 45 pacjentów biorących udział w testach wytworzyło przeciwciała.

Inwestorzy dobrze też odebrali wywiad Jerome'a Powella, szefa Fedu, dla CBS, w którym zapewnił, że Rezerwa Federalna ma „wystarczającą amunicję, by walczyć z kryzysem” i że w razie potrzeby może uruchomić nowe programy stymulacyjne. Powell przyznał podczas wywiadu, że gospodarka USA może się skurczyć w II kwartale nawet o 30 proc. (chodzi o zmianę kwartał do kwartału, ale w tempie rocznym), a stopa bezrobocia wzrosnąć do poziomów znanych z czasów Wielkiego Kryzysu z lat 30., czyli nawet w okolice 25 proc. Wykluczył jednak, by gospodarka weszła w depresję.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA