Giełda

Konrad Kąkolewski nie jest już prezesem GetBacku

Konrad Kąkolewski
rzeczpospolita.tv
Ciąg dalszy sagi o windykatorze. Rada nadzorcza spółki zdecydowała o odwołaniu ze stanowiska prezesa Konrada Kąkolewskiego.

To pokłosie tego, co działo się w poniedziałek na rynku. Rano GetBack poinformował, że jest bliski pozyskania finansowania od PFR i PKO BP. Mowa była nawet o 250 mln zł. Pod komunikatem podpisał się prezes spółki, Konrad Kąkolewski oraz Anna Paczuska, wiceprezes firmy.

Zanim jednak ruszyły notowania, zarówno PFR, jak i PKO BP zdecydowanie zdementowały te doniesienia. Zdziwienia zaistniałą sytuacją nie krył Wojciech Łukawski, wiceprzewodniczący rady nadzorczej GetBacku.

- Rada nadzorcza zwróciła się z prośbą do zarządu o pilne wyjaśnienie sytuacji. Mamy świadomość, że spółka pracuje nad zmianą struktury bilansu, natomiast w trakcie każdego takiego procesu niezwykle ważna jest wyważona, rzetelna komunikacja z rynkiem, i tego oczekujemy od zarządu – stwierdził Łukawski.


Konrad Kąkolewski prezesem GetBacku był od października 2014 r. Wcześniej był członkiem zarządu spółki. W przeszłości związany był z grupą Getin. Pracował także w Allianz Polska, PZU czy też Banku Handlowym.

Zarząd spółki opuścili też Anna Paczuska oraz Marek Patuła.

Obowiązki prezesa GetBacku do 15 czerwca będzie pełnił szef rady nadzorczej czyli Kenneth William Maynard. Do zarządu dołączył także Przemysław Dąbrowski.

Tymczasem GPW i BondSpot zawiesiły na wniosek KNF obrót akcjami i obligacjami GetBacku. Na razie jednak nie wiadomo jak dlugo potrwa to zawieszenie.

To jednak nie koniec zamieszania wokół firmy. We wtorek dalszy ciąg walnego zgromadzenia spółki, które ma decydować o emisji do 50 mln akcji. Relację z tego wydarzenia będzie można śledzić na naszej stronie internetowej.

Walne zgromadzenia GetBacku. Odsłona trzecia

O godz. 10.30 ma być kontynuowane walne zgromadzenie spółki GetBack. Zaczęło się one pod koniec marca, ale kiedy dochodziło do głosowania w sprawie emisji do 50 mln akcji już dwukrotnie ogłaszano przerwę. Czy dziś będzie podobnie? Zapraszamy na relację na żywo na parkiet.com.

„Spółka pracuje teraz nad zmianą struktury bilansu, a w trakcie każdego takiego procesu niezwykle ważna jest wyważona, rzetelna komunikacja z rynkiem. Ostatnie wydarzenia dotyczące spółki pokazały, że zarząd nie jest w stanie prowadzić takiego rodzaju komunikacji. Spółce potrzebne jest w tej chwili wyciszenie emocji, które pomoże przywrócić zaufanie do niej” – można przeczytać w przesłanym komunikacie.

Obowiązki prezesa GetBacku do 15 czerwca będzie pełnił szef rady nadzorczej czyli Kenneth William Maynard. Do zarządu dołączył także Przemysław Dąbrowski.

Żal do spółki mają prawo czuć inwestorzy. Po poniedziałkowym zamieszaniu związanym z nieprawdziwą informacją o finansowaniu od PFR i PKO BP, akcje i obligacje GetBacku zostały zawieszone na wniosek KNF do odwołania.

Szykuje się nam kolejny ciekawy dzień z GetBackiem w roli głównej.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL