fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ustawy o REIT-ach brak, ale inwestorzy nie czekają

Adobe Stock
Dużym firmom zainteresowanym rynkiem najmu nie przeszkadza, że wciąż nie ma nowych przepisów. Tracą za to drobni gracze.

Resort finansów ma wkrótce przedstawić nową koncepcję polskich REIT-ów, czyli firm zarabiających na wynajmie nieruchomości i regularnie dystrybuujących pieniądze do swoich udziałowców – mieliby na tym korzystać inwestorzy indywidualni.

Brak szczegółów

Na razie podtrzymano, że REIT-y (formalna nazwa to firmy inwestujące w najem nieruchomości) będą spółkami akcyjnymi mającymi inwestować wyłącznie w portfele mieszkań. Firmy mają płacić 8,5-proc. stawkę CIT od dochodów z tytułu najmu nieruchomości, a dywidenda ma być zwolniona z podatku (obecnie wynosi on 19 proc.).

Projekt ustawy ma dopiero zostać opublikowany – wtedy rynek pozna szczegóły, od których będzie zależeć atrakcyjność przepisów. Z tego powodu przedsiębiorstwa zainteresowane budową portfeli mieszkań wstrzymują się od komentarzy.

W środowisku rekordowo niskich stóp procentowych popyt na mieszkania kupowane z myślą o wynajmie jest jednym z motorów napędowych wzrostu sprzedaży...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA