fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Kolejne dymisje w Ministerstwie Finansów. Tym razem związane ze sprawą Mariana Banasia

Fotorzepa, Kuba Kamiński
Resort finansów zwalnia szefa Krajowej Szkoły Skarbowości oraz dyrektora departamentu nadzoru nad kontrolami.

Radio Zet poinformowało w czwartek, że stanowiska tracą Paweł Cybulski, szef Krajowej Szkoły Skarbowości oraz Marcin Kopczyk, dyrektor departamentu Nadzoru nad Kontrolami. Obaj uważani byli za bliskich współpracowników obecnego szefa NIK. Paweł Cybulski zaczął kierować tą Krajową Szkołą Skarbowości w czerwcu tego roku, po tym jak Marian Banaś został ministrem finansów.

- PawełCybulski oraz Marcin Kopczyk zostali odwołani z zajmowanych stanowisk - potwierdził nam Paweł Jurek, rzecznik prasowy resortu finansów. - Ministerstwo Finansów, jak każdy pracodawca ma prawo do kształtowania własnej polityki kadrowej - dodał.

To kolejne dymisje w Ministerstwie Finansów. W „Rzeczpospolitej" pisaliśmy już o dwóch innych takich przypadkach. Oba potwierdziło nam biuro prasowe resortu. Ze stanowiska szefa departamentu polityki makroekonomicznej odchodzi Sławomir Dudek. Nasz informator twierdzi, że ta dymisja ma związek z „małą elastycznością" dyrektora. Ministerstwo Finansów twierdzi, że dyrektor złożył rezygnację ze stanowiska z powodów osobistych. Rezygnacje złożył również dyrektor departamentu długu Robert Zima. – Robert Zima, dyrektor departamentu długu rzeczywiście odchodzi z Ministerstwa Finansów. Po prostu zmienia pracę. Od listopada ma pracować w Banku Gospodarstwa Krajowego – powiedział nam Paweł Jurek, rzecznik prasowy resortu finansów.

Sławomir Dudek i Robert Zima, to długoletni szefowie jednych z najważniejszych departamentów w Ministerstwie Finansów. Departament polityki makroekonomicznej przygotowuje analizy i prognozy niezbędne w formułowaniu i realizacji polityki fiskalnej państwa oraz w koordynacji polityk ekonomicznych i finansowych Unii Europejskiej. Opracowuje też prognozy obejmujące: wielkości makroekonomiczne, dochody budżetu państwa oraz główne kategorie przepływów finansowych dotyczących sektora finansów publicznych. Natomiast departament długu publicznego realizuje zadania w obszarze zarządzania długiem i ryzykiem związanym z długiem Skarbu Państwa, finansowania potrzeb pożyczkowych budżetu państwa oraz emisji skarbowych papierów wartościowych. Organizuje funkcjonowanie rynku skarbowych papierów wartościowych. Prowadzi obsługę długu krajowego i zagranicznego.

Nie potwierdziły się natomiast nasze informacje o dymisjach wiceministrów finansów Tomasza Robaczyńskiego i Leszka Skiby. Oni jednak w pierwszej połowie listopada i tak podadzą się do dymisji wraz z odchodzącym rządem.

- Pawel Cybulski oraz Marcin Kopczyk zostali odwolani z zajmowanych stanowisk - potwierdził nam Paweł Jurek, rzecznik prasowy resortu finansów. - Ministerstwo Finansów, jak każdy pracodawca ma prawo do kształtowania własnej polityki kadrowej - dodał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA