fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Nowe propozycje nadzieją na odrobienie strat

Adobe Stock
Wiele pomysłów analityków na wrzesień okazało się nietrafionych – wszyscy brokerzy zakończyli miesiąc pod kreską. Czy nowe spółki w portfelach przyniosą pozytywny efekt?

Wytypowane przed miesiącem firmy nie dały zarobić żadnemu z biur maklerskich biorących udział w rywalizacji „Parkietu". Odbiło się to na uśrednionej stopie zwrotu z wszystkich portfeli – w zakończonym miesiącu znalazła się ona 2,7 proc. pod kreską, a więc znacznie gorzej niż sam rynek mierzony indeksem WIG, który zyskał 1 proc.

Wrześniowa przecena skłoniła ekspertów do poszukiwań nowych okazji na rynku. Mimo pewnych trudności typujący nie ustają w poszukiwaniach okazji z szerokiego rynku akcji, wychodząc z założenia, że odpowiednia selekcja w tym segmencie może przynieść pozytywne rezultaty. Na ich celowniku dość nieoczekiwanie znaleźli się niezbyt liczni reprezentanci branży turystycznej. Najwyraźniej wyczuli, że upadek brytyjskiego giganta Thomasa Cooka może stanowić szansę na przejęcie części rynku przez inne spółki działające w tej samej branży. Dlatego nie powinno specjalnie dziwić, że jedną z najczęściej wskazywanych spółek w portfelach na październik są Enter Air i Rainbow Tours.

Kluczowy wpływ na podejmowane przez brokerów decyzje miał zakończony niedawno sezon publikacji raportów z wynikami za II kwartał. Uwagę specjalistów zwróciły przede wszystkim firmy, które pochwaliły się solidnymi rezultatami, dając tym samym nadzieję, że pozytywny trend w wynikach utrzyma się w kolejnych okresach 2019 r.

Przeciągającą się korektę na szerokim rynku niektórzy z typujących potraktowali jako dobrą okazję do tańszych zakupów. Tym samym wśród propozycji na kolejny miesiąc tradycyjnie nie mogło zabraknąć spółek, których cena akcji, mimo niezłych fundamentów i perspektyw, utrzymuje się na atrakcyjnym dla kupujących poziomie.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA