fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Goldman Sachs rezygnuje z handlu bitcoinem. Kryptowaluty mocno tracą

Bloomberg
Bank Goldman Sachs rezygnuje z handlu bitcoinem. Według Business Insider decyzja została już podjęta i bank nie otworzy działu zajmującego się obrotem kryptowalutami, w tym głównie bitcoinem (BTC).

Bank twierdzi, że rezygnuje z handlu z powodu braku jednoznacznych regulacji finansowych, określających możliwości obrotu kryptowalutami.

Goldman Sachs poinformował o planach utworzenia dziełu zajmującego się kryptowalutami pod koniec zeszłego roku, niedługo przed mocnymi wzrostami na rynku walut cyfrowych. Bank zastrzegał jednak, że czeka na przepisy i regulacje dotyczące nowego rynku. Goldman Sachs zatrudnił nawet Justina Schmidta, zawodowego tradera kryptowalut, pracującego wcześniej dla funduszu inwestycyjnego, do prowadzenia komórki odpowiedzialnej za obrót bitcoinem- pisze agencja Bloomberga.

Dlatego też dzisiejsza decyzja o rezygnacji z tych planów negatywnie odbiła się na rynku kryptowalut. Bitcoin stracił 6 proc. wartości w 10 minut od publikacji informacji banku. Poleciały też kursy innych kryptowalut: Ethereum spadł o 9 proc., Litecoin o 7,1 proc. a  Ripple o 7,7 procent - informuje agencja Reutera.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA