fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Szymon Ożóg szefem Nationale –Nederlanden PTE

Bloomberg
Znane jest już nazwisko następcy Grzegorza Chłopka, który z końcem marca przestał pełnić funkcję prezesa Nationale – Nederlanden PTE. Firmą pokieruje teraz Szymon Ożóg, dotychczasowy wiceprezes tej instytucji. Stanowisko obejmie 15 kwietnia.

Ożóg posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe związane z instytucjami rynku kapitałowego. W Nationale-Nederlanden pracował w latach 2004-2010, następnie przez wiele lat był związany zawodowo z Haitong Bank, gdzie pełnił rolę dyrektora biura maklerskiego, by w 2018 roku ponownie powrócić do Nationale-Nederlanden. Przez ostatnie dwa lata był wiceprezesem oraz dyrektorem ds. inwestycji w Nationale-Nederlanden PTE. - Szymon to menedżer z wieloletnim doświadczeniem na rynku kapitałowym. Przez ostatnie dwa lata był wiceprezesem oraz dyrektorem ds. inwestycji w Nationale-Nederlanden PTE. Jest on więc doskonale przygotowany, by pełnić nową funkcję. W imieniu rady nadzorczej spółki życzę Szymonowi powodzenia w nowej roli. Wierzę, że dzięki jego zaangażowaniu Towarzystwo utrzyma pozycję lidera rynku emerytalnego w Polsce – wskazuje Paweł Kacprzyk, przewodniczący rady nadzorczej Nationale-Nederlanden PTE.

- To dla mnie wielki zaszczyt, że właśnie mi powierzono rolę nowego prezesa Nationale-Nederlanden PTE. Przez ostatnie dwa lata miałem okazję obserwować, jak nasza firma się rozwija oraz jak odpowiada na nowe potrzeby i zmiany rynkowe. Wiele energii poświęciliśmy na przygotowanie się do oferowania PPK. Zaangażowanie oraz ciężka praca sprawiły, że po pierwszej turze wdrożenia jesteśmy na podium instytucji finansowych prowadzących PPK. Przed nami kolejne wyzwania w trudnym czasie, w którym obecnie się znajdujemy. Mam nadzieję, że wspólnie z całym zespołem będziemy mogli wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Chcemy budować z nimi trwałe i angażujące relacje oraz w dalszym ciągu wzmacniać naszą rynkową pozycję – podkreśla Szymon Ożóg.

Stanowisko wiceprezesa firmy ma z kolei objąć Paweł Giza. Do tej pory zajmował on stanowisko szefa działu kontrolingu spółek Nationale-Nederlanden w Polsce.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA