fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Berkshire Hathaway: komu Buffett odda stery?

Warren Buffett
AFP
Warren Buffett ujawnił w trakcie walnego zgromadzenia akcjonariuszy Berkshire Hathaway, kto będzie jego następcą. W fotelu prezesa konglomeratu inwestycyjnego zasiądzie 59-letni Greg Abel, który od lat związany jest z Berkshire.

„Wyrocznia z Omaha" kończy w sierpniu 91 lat. Biorąc pod uwagę jego wiek i niedawne problemy zdrowotne, w ostatnim czasie nasiliły się spekulacje na temat tego, kto go zastąpi. Warren Buffett nie dał jednak żadnych wskazówek, że w najbliższym czasie zamierza zrezygnować z najwyższego stanowiska w konglomeracie.

Greg Abel od dawna był uważany za jednego z kandydatów, którzy prawdopodobnie zastąpią Buffetta jako prezesa. Innym był Ajit Jain, który jest następny w kolejce po Gregu Abelu.

- Dyrektorzy są zgodni co do tego, że gdyby coś mi się stało dziś wieczorem, to Greg przejmie obowiązki jutro rano - powiedział Buffett. - Jeśli, broń Boże, cokolwiek stałoby się Gregowi tej nocy, to będzie to Ajit – dodał Buffett.

Abel jest o 10 lat młodszy od Ajita i pracuje w Berkshire Hathaway od ponad dwóch dekad. Obecnie zasiada w zarządzie Berkshire i odpowiada za odnogę niefinansową, a także nadzoruje pion energetyczny jako prezes Berkshire Hathaway Energy. Ajit Jainem ma 69 lat, również zasiada w zarządzie i odpowiada za biznes ubezpieczeniowy.

Howard Buffett, 66-letni syn Warrena Buffetta, który jest członkiem zarządu Berkshire od 1993 r. prawdopodobnie zastąpi swojego ojca jako prezes niewykonawczy. Howard, który prowadzi fundację charytatywną nigdy nie był jednak postrzegany jako kandydat do przejścia na stanowisko prezesa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA