fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Gigant usług w chmurze wchodzi do Warszawy. Będzie zatrudniał

materiały prasowe
Francuski jednorożec Kyriba, będący obecnie amerykańską firmą wycenianą na 1,2 mld dol., otwiera swoje pierwsze biuro w Warszawie.

Startup Kyriba, zajmujący się usługami w chmurze, powstał w 2004 roku we Francji, a w 2019 roku zainwestował w niego fundusz Bridgepoint, wyceniając go na 1,2 mld dol. Obecnie firma posiada centra programistyczne w Paryżu, San Diego i Mińsku. I właśnie postanowiła otworzyć swoje pierwsze biuro nad Wisłą.

Biuro Kyriba nie przypadkowo będzie zlokalizowane w polskiej stolicy. - Warszawa jest doskonale skomunikowana z Paryżem, Polska jest częścią europejskiej wspólnoty, a do tego jest w niej bardzo wielu doskonale wykwalifikowanych pracowników - wyjaśnił prezes Kyriba Jean-Luc Robert w rozmowie z Business Insider Polska.

Firma już zaczęła rekrutować pracowników. W przyszłym roku planuje otworzyć blisko sto nowych miejsc pracy, a w ciągu trzech lat powiększy zespół trzykrotnie.

- Do połowy przyszłego roku chcemy zatrudniać w sumie 80 osób. Dotychczas udało nam się zrekrutować 37 osób do naszego nowego biura w Warszawie - zdradził Jean-Luc Robert.

Kto ma szansę ubiegać się o pracę? - Ci, których szukamy to zarówno inżynierowie, ale także specjaliści z zakresu księgowości i całego wsparcia klienta. Chcemy rozwijać w Warszawie wszystkie kompetencje, które posiadamy w firmie - wyjaśnia prezes firmy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA