fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Polka została wiceprezeską ważnej europejskiej instytucji

Teresa Czerwińska
materiały prasowe
Teresa Czerwińska, będąca obecnie członkinią zarządu Narodowego Banku Polskiego, zdobyła stanowisko wiceprezesa Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Z informacji portalu RMF24 wynika, że Czerwińska ma objąć stanowisko z dniem 1 marca. W czwartek, 27 lutego, ma złożyć wypowiedzenie ze stanowiska w NBP. W zarządzie NBP zasiada od czerwca 2019 r. - informuje Business Insider Polska.

Dyrektor Departamentu Komunikacji EBI nie udzielił komentarza w sprawie. Rzecznik Ministerstwa Finansów Paweł Jurek powiedział, że "procesem wyborczym zarządza EBI i to EBI będzie komunikował zakończenie procedur". – Spodziewamy się, że decyzja państw członkowskich będzie pozytywna dla zgłoszonego przez Polskę kandydata – dodał.

Od stycznia 2018 r. do czerwca 2019 r. Teresa Czerwińska była ministrem finansów. 4 czerwca 2019 r. prezydent Andrzej Duda powołał ją na członka zarządu Narodowego Banku Polskiego.

Na początku lutego 2020 roku minister finansów Tadeusz Kościński przedstawił jej kandydaturę na stanowisko wiceprezesa EBI, członka Komitetu Zarządzającego banku.

Sama Czerwińska po zgłoszeniu jej kandydatury powiedziała, że czuje się "zaszczycona" tym faktem. – Europejski Bank Inwestycyjny jest największym na świecie bankiem rozwojowym i partnerem o znaczeniu strategicznym dla Polski.(...). Wybór przedstawiciela Polski będzie oznaczał wzrost pozycji naszego kraju w zarządzie EBI, co będzie świadczyć o docenieniu naszego kraju na arenie międzynarodowej – komentowała.

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA