fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Skład KNF poszerzony o czterech nowych członków

Fotorzepa/ Magda Starowieyska
Czterech nowych członków będzie mieć od soboty Komisja Nadzoru Finansowego.

Zmiana to skutek wejścia w życie z dniem 15 grudnia nowelizacji ustaw mających wzmocnić nadzór nad rynkiem finansowych. W skład KNF wejdą dodatkowo: przedstawiciel prezesa Rady Ministrów, przedstawiciel Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG), przedstawiciel prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) oraz przedstawiciel ministra – członka Rady Ministrów właściwego do spraw koordynowania działalności służb specjalnych. W wyniku nowelizacji KNF będzie składać się z Przewodniczącego, dwóch zastępców Przewodniczącego i dziewięciu członków.

Czytaj takiże:  Byli szefowie NBP udzielają "osobistego poręczenia" oskarżonym urzędnikom KNF

Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami członkowie Komisji Nadzoru Finansowego będący przedstawicielami odpowiednio: BFG, Prezesa UOKiK oraz ministra koordynującego służby specjalne będą uczestniczyć w posiedzeniach Komisji Nadzoru Finansowego wyłącznie z głosem doradczym i nie biorą udziału w głosowaniach.

Okazuje się, że BFG będzie miał – przynajmniej na razie - dwóch przedstawicieli w KNF, bo już zasiada w niej Zdzisław Sokal, prezes tego funduszu, jako przedstawiciel prezydenta Andrzeja Dudy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA