fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nadchodzi czas sporych zmian w branży farmaceutycznej

123RF
W najbliższych latach światowy rynek farmaceutyków będzie rósł średniorocznie o 6 proc. Wkrótce wygasną patenty na najlepiej sprzedające się leki. Pojawią się też zupełnie nowe terapie.

QuintilesIMS Institute prognozuje, że do 2021 r. światowy rynek farmaceutyczny będzie wart 1,5 bln dol. W latach 2016–2021 jego średnioroczny wzrost będzie wynosił 6 proc., co oznacza dynamikę porównywalną do szacowanej w latach 2011–2016.

IMS Health oczekuje, że najszybciej rosnącymi obszarami terapeutycznymi będą onkologia, choroby autoimmunologiczne i cukrzyca. Większość obserwatorów zwraca uwagę, że zaangażowanie innowacyjnych firm w prace badawczo-rozwojowe będzie skutkowało w najbliższych latach wprowadzeniem na rynek wielu nowych leków.

Onkologia na pierwszym planie

Największy udział w globalnym rynku leków mają leki onkologiczne. Według Evaluate Pharma w 2016 r. odpowiadały za 12 proc. rynku i jednocześnie ma to być drugi najszybciej rosnący obszar terapeutyczny w latach 2016–2022. Drugim największym segmentem rynku leków są leki z obszaru reumatologii. Stanowią 7 proc. rynku leków i według Evaluate Pharma wielkość tego rynku nie zmieni się istotni...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA