fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Farmacja

Pure Biologics z 30 mln zł dofinansowania

Adobe Stock
Notowana na NewConnect spółka Pure Biologics uzyskała dofinansowanie od NCBiR na kwotę 29,9 mln zł. Za te pieniądze zrealizuje projekt o nazwie „Opracowanie bispecyficznego fragmentu przeciwciała do symultanicznego zwalczania nowotworu i rekrutacji komórek układu immunologicznego (BIKE)”. Całkowita wartość projektu to 40,4 mln zł.

"Celem projektu PureBIKE PB003 jest rozwój kandydata na lek opartego o przeciwciało, działającego w oparciu o strategię immunoterapii w leczeniu potrójnie negatywnego raka piersi. Opracowany zostanie bispecyficzny fragment przeciwciała aktywujący komórki układu odpornościowego typu 'naturalni zabójcy' do zwalczania nowotworu przez pierwsze ramię aktywne oraz hamujący wzrost i przerzuty guza przez drugie ramię aktywne. Do opracowania kandydata zostanie wykorzystana platforma spółki do generowania fragmentów przeciwciał - PureSelect pierwszej i drugiej generacji" – podała spółka w komunikacie.

To trzeci projekt z portfelu z kategorii rozwoju leków biologicznych spółki. Będzie realizowany w latach 2019-2023. 

Pure Biologics jest notowana na NC od grudnia 2018 r. Od rana wycena walorów rośnie o ponad 7 proc. i o godzinie 10 kosztowały 37,5 zł. Kapitalizacja spółki przekracza 61,5 mln zł. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA