fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Europejski Kongres Gospodarczy

Spotkania i rozmowy po długiej przerwie

materiały prasowe
Debaty, sesje i wystąpienia podczas tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego przeprowadzimy stacjonarnie i równocześnie będziemy transmitować wszystko online – zapowiada Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.

Zacznijmy od najważniejszego: Europejski Kongres Gospodarczy w tym roku się odbędzie. Także w formie tradycyjnej.

Europejski Kongres Gospodarczy i European Tech and Start-up Days odbędą się 2–4 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Debaty, sesje, wystąpienia przeprowadzimy stacjonarnie i równocześnie będziemy transmitować wszystko online. Całość tegorocznego spotkania przyjmuje więc formułę hybrydową. Wyjątkowy charakter tegorocznego kongresu wynikać będzie przede wszystkim z możliwości spotkania i rozmowy po długiej przerwie, ale także z jeszcze szerszego wymiaru wydarzenia, odbywającego się równolegle w internecie. Doświadczenie w tym zakresie zyskaliśmy dzięki organizowanym od maja spotkaniom w ramach EEC Online.

Nieuchronnie musimy powiedzieć o sprawach, które ostatnio wysuwają się na pierwszy plan. Jak jako organizatorzy będziecie dbać o bezpieczeństwo sanitarne i jakich zasad będą musiały przestrzegać osoby przybywające na kongres?

Przestronne wnętrza Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach gwarantują udział uczestników w taki sposób, by móc zachować dystans społeczny. Obiekt jest bardzo dobrze przygotowany i zabezpieczony, wprowadzamy specjalnie opracowane procedury. Wszystko zostanie zaaranżowane zgodnie z zaleceniami i obostrzeniami związanymi z pandemią Covid-19. Uczestników obowiązywać będzie dezynfekcja dłoni przy wejściu do obiektu lub na teren wydarzenia oraz zakrywanie ust i nosa. Przemieszczanie się będzie możliwe tylko w strefie oznaczonej dla uczestników wydarzenia, we wszelkich kolejkach (np. do wejścia, wyjścia, toalet, szatni, recepcji, punktów gastronomicznych) uczestnicy zobowiązani będą do zachowania dystansu 1,5 metra. Jeśli chodzi o układ przestrzenny, czyli m.in. ustawienie krzeseł, stołów, sceny itp., oraz spotkania i wydarzenia – zapewnimy zwiększoną fizyczną odległość między uczestnikami (minimum 1,5 metra), będziemy wskazywać miejsca, zadbamy o specjalne oznakowanie.

Przejdźmy zatem do tego, co przyciąga gości do Katowic, czyli do tematyki spotkań podczas EKG. Jakie zagadnienia będą w tym roku szczególnie skupiać uwagę uczestników kongresu?

Misja kongresu teraz, w szczególnych okolicznościach, nabiera jeszcze większego znaczenia. Od zawsze staramy się, aby z jednej strony były to aktualne tematy, najważniejsze „tu i teraz" dla gospodarki, ale z drugiej zależy nam na tym, aby były to tematy, które wyprzedzają czas i odpowiadają na pytanie, co będzie za miesiąc, ale też za pięć czy dziesięć lat. Dla gospodarki i biznesu to jest bardzo ważna perspektywa. Nie tylko będziemy rozmawiać o odbudowie gospodarki, o działaniach związanych z pandemią koronawirusa, ale także poruszymy ważne tematy związane z Zielonym Ładem, transformacją energetyki oraz transformacją tego wszystkiego, co się dzieje w gospodarce i wokół nas. Nie zabraknie tematów związanych z cyfryzacją, nowymi technologiami, a także dynamicznymi trendami, jak rozwój e-commerce, sztuczna inteligencja czy biotechnologia.

Jacy goście przybędą w tym roku do Katowic?

Corocznie w naszych kongresach uczestniczą przedstawiciele sektora publicznego – w tym ministerstw czy samorządów, oraz reprezentanci biznesu, świata nauki, prezesi wielkich korporacji i właściciele mniejszych firm. Na ten moment 80 procent prelegentów potwierdziło swój udział stacjonarnie. Spodziewamy się, jak co roku, mocnej reprezentacji przedstawicieli Komisji Europejskiej oraz polskiego rządu. Udział w dyskusjach potwierdzili już między innymi Frans Timmermans, wiceprzewodniczący wykonawczy ds. Europejskiego Zielonego Ładu w Komisji Europejskiej, Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju, Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej, Tadeusz Kościński, minister finansów, Olga Ewa Semeniuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. Będzie również mocna reprezentacja środowiska biznesowego.

Wydarzeniem towarzyszącym Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu będą spotkania poświęcone startupom. European Tech and Start-up Days odbędą się już po raz piąty. Jak środowisko startupowe przyjęło tę inicjatywę?

Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu towarzyszy piąta edycja European Tech and Start-up Days. To jedna z największych scen startupowych w Europie Centralnej, podczas której udaje się nam skutecznie łączyć innowacyjny biznes z przedsiębiorcami, inwestorami i ekspertami będącymi uczestnikami Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Wydarzeniu towarzyszy konkurs Start-up Challenge. W tym roku zgłosiło się do niego 250 startupów z Polski i zagranicy, 18 najlepszych powalczy o zwycięstwo przed uczestnikami Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Zapowiada się niezwykle ciekawa rywalizacja.

CV

Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator i organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA