fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Eurodotacje 2017

Dotacja na początek przygody na parkiecie

Bloomberg
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oferuje dofinansowanie firmom zainteresowanym wejściem na giełdę.
Te zmierzające na główny warszawski parkiet oraz zagraniczne rynki regulowane mogą pozyskać nawet 800 tys. zł. Te zainteresowane rynkiem NewConnect - 100 tys. zł, a te wprowadzeniem obligacji na rynek Catalyst - 80 tys. zł i 60 tys. zł na wprowadzenie kolejnej emisji obligacji.
To dotacje z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, a dokładnie z poddziałania 3.1.5 „Wsparcie MŚP w dostępie do rynku kapitałowego – 4 Stock". Jak sama nazwa wskazuje to pieniądze dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw zmierzających na giełdę. Dofinansowanie przedsiębiorcy mogą pozyskać na projekty dotyczące zakupu usług doradczych na przygotowanie niezbędnej dokumentacji do pozyskania kapitału o charakterze udziałowym na rynkach kapitałowych (Giełda Papierów Wartościowych, NewConnect, zagraniczne rynki regulowane) lub o charakterze dłużnym poprzez emisję obligacji na rynku Catalyst.
Dla tych firm, które chcą pozyskać dofinansowanie (maksymalnie 50 proc. wartości kosztów kwalifikowalnych projektu) w tym roku to już przysłowiowy ostatni dzwonek, gdyż bardzo długi nabór wniosków prowadzony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości trwający od 21 listopada 2016 r. wszedł już w ostatnią fazę (IV etap konkursu) i wnioski można składać jeszcze tylko do 20 listopada br.
Więcej o grantach pod nazwą „4 Stock" w rozmowie wideo z Agnieszką Gogolewską z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na www.funduszeue2017.rp.pl oraz w artykule z cyklu „Rzecz o funduszach UE " w „Rzeczpospolitej" z 29 września 2017 r. (grzbiet „Dobra Firma" str. F3).
Aktualne harmonogramy konkursów na fundusze europejskie, w tym także z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, są dostępne na stronie internetowej.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA