fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja i wychowanie

Niedoszły student dostał zasądzone pieniądze od uczelni o. Rydzyka

O. Tadeusz Rydzyk
O. Tadeusz Rydzyk
Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Po interwencji komornika Marek Jopp, który wygrał proces cywilny z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, dostał na konto zasądzone pieniądze.

Jak informuje Onet - Mimo że mężczyzna padł ofiarą dyskryminacji wyznaniowej uczelni, wciąż chce na niej studiować, tyle że już na innym kierunku.

Marek Jopp wygrał proces cywilny z WSKSiM po tym, jak trzy lata temu usunięto go z listy studentów ze względu na brak zaświadczenia od proboszcza. Teraz znów nie dostarczył zaświadczenia, ale liczy na to, że uczelnia tym razem nie będzie go dyskryminowała.

- Kiedy komornik podjął czynności, pełnomocnik uczelni zajął się sprawą i dostałem całą kwotę przelewem - powiedział Marek Jopp w rozmowie z Onetem.

Ze ściągnięciem zasądzonych pieniędzy był problem, w związku z czym sprawa trafiła do komornika. W drodze postępowania egzekucyjnego udało się pozyskać 5 tys. zł.

Sprawa zaczęła się w marcu 2017 r. Marek Jopp chciał wówczas studiować podyplomowo na założonej przez ojca Tadeusza Rydzyka lokalnej uczelni ze względu na niską cenę na kierunku "polityka ochrony środowiska – ekologia i zarządzanie".

W trakcie rekrutacji Jopp nie dostarczył wymaganego zaświadczenia od proboszcza. Decyzję o przyjęciu go na ten kierunek uczelnia wydała 3 marca 2017 r. Po pewnym czasie uczelnia poinformowała go, że przez brak zaświadczenia nie będzie mógł studiować. Zwrócono mu pieniądze i nie uwzględniono jego odwołań.

Sprawa trafiła do sądu. Marek Jopp w 2019 r. wygrał proces cywilny. Według sądu stał się ofiarą dyskryminacji wyznaniowej. Kilka tygodni temu tę decyzję podtrzymał sąd drugiej instancji.

Czytaj więcej na onet.pl

Źródło: onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA