fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Diagnostyka i terapie

Przełom w diagnostyce Covid-19

AFP
Amerykanie mają dość zabawy w kotka i myszkę z koronawirusem SARS-CoV-2. Nowe testy znacznie ułatwią walkę z tym niewidzialnym wrogiem.

Nowy rodzaj badań przesiewowych opracowała amerykańska firma Abbott Laboratories. Ten światowy potentat farmaceutyczny ogłosił, że 26 sierpnia br. amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) wydała zezwolenie na użycie w nagłych wypadkach (EUA) szybkiego testu BinaxNOW COVID-19 Ag Card do wykrywania zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Abbott rozpoczyna sprzedaż tych testów w cenie zaledwie 5 USD.

Jest to bardzo wygodny, przenośny, niedrogi test antygenowy, który pozwoli na szybką identyfikację osób zakażonych. Wystarczy karta testowa wielkości karty kredytowej, kilka kropli roztworu reakcyjnego i próbka wymazu z nosa. Jeśli w ciągu 15 minut na karcie pojawią się dwie linie, będzie to oznaczać, że próbka zawiera wirusa; jeśli wymaz zostanie pobrany od osoby niezakażonej, pojawi się tylko jedna linia.

Należy zaznaczyć, że test dostarcza wyniki w tak krótkim czasie bez oprzyrządowania. Koncern oferuje bezpłatną uzupełniającą aplikację na telefon, która umożliwia wyświetlanie wyników testów BinaxNOW na żądanie. W ten sposób wynik badania może stanowić potwierdzenie stanu zdrowia dla służb sanitarnych i porządkowych.

Koncern zapowiada sprzedaż dziesiątków milionów testów we wrześniu, a na początku października zwiększy ją do 50 mln testów miesięcznie.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA