fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Badanie: Utrzymujące się zmęczenie u 52 proc. zakażonych

AFP
Ponad połowa osób, które przeszły COVID-19, uskarża się na utrzymujące się zmęczenie, niezależnie od tego w jaki sposób przeszli chorobę - wynika z badania przeprowadzonego przez zespół naukowców z Trinity College w Dublinie.

Z badania przeprowadzonego na grupie 128 osób, które przeszły COVID-19 wynika, że 52 proc. z nich uskarża się na utrzymujące się zmęczenie jeszcze 10 tygodni po uznaniu ich za ozdrowieńców.

Jak podkreślają badacze z Irlandii utrzymywanie się zmęczenia u osób, które przeszły COVID-19 nie jest uzależnione od tego czy chorzy wymagali hospitalizacji, podania im tlenu lub podłączenia do respiratora.

Wyniki badań mają być omówione na przyszłotygodniowej Kongresie Europejskiego Stowarzyszenia Mikrobiologii Klinicznej i Chorób Zakaźnych poświęconym koronawirusowi.

Tylko ok. 50 proc. uczestników badania przeprowadzonego przez irlandzkich naukowców musiało być hospitalizowanych w wyniku COVID-19.

"Zmęczenie okazało się niezależne od tego, czy przyjęto chorych do szpitala, dotykając zarówno hospitalizowanych, jak i tych, którzy tego nie wymagali" - pisze dr Liam Townsend kierujący badaniem.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA