fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Koronawirus a nikotyna. Francja ogranicza sprzedaż

AFP
Francja ograniczyła sprzedaż substytutów nikotyny po opublikowanych w tym tygodniu badaniach sugerujących, że nikotyna może stanowić pewną ochronę zakażeniem koronawirusem.

Do tej pory palaczy uważano za absolutną grupę ryzyka w pandemii koronawirusa. Jednak według nowej pracy badawczej, wśród pacjentów chorych na COVID-19 jest tylko niewielu palaczy. Naukowcy przypuszczają, że nikotyna hamuje rozprzestrzenianie się komórek wirusowych.

Francuskie Ministerstwo Zdrowia wprowadziło ograniczenie sprzedaży substytutów nikotyny. Jak wyjaśniono, celem jest uniknięcie niedoboru produktów takich jak plastry nikotynowe oraz zapobieganie niewłaściwemu stosowaniu i nadużywaniu substytutów nikotyny.

Ograniczenie ilości sprzedawanych produktów będzie obowiązywało w aptekach do 11 maja. Tego dnia Francja ma zdjąć kolejne ograniczenia wprowadzone w celu zmniejszenia liczby zakażeń koronawirusem. Obecnie zakazana jest również sprzedaż nikotyny za pośrednictwem internetu.

- Tytoń nie chroni. Tytoń zabija - powiedział minister zdrowia Olivier Veran. Dodał, że co roku we Francji na choroby związane z paleniem tytoniu umiera ponad 70 tys. osób.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA