fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Polskie startupy 2016 według "Rzeczpospolitej"

Fotorzepa
Rok 2016 należał niewątpliwie do start-upów. Niedoceniane w poprzednich latach młode i innowacyjne firmy znalazły się w centrum uwagi. A wszystko za sprawą tzw. planu Morawieckiego, w którym innowacje i startupy mają być kluczową osią polskiej gospodarki.

W 2016 r. w Polsce jest ponad 2670 startupów, a większość z nich produkuje oprogramowanie. Polskie startupy są bardzo młode - ich średni wiek nie przekracza 2 lat - wynika z raportu "Polskie Startupy 2016". Jesteśmy więc jeszcze stosunkowo młodym ekosystemem na globalnej mapie start-upów. Potencjał rozwoju jest jednak gigantyczny.

Badania Deloitte dowodzą, że wartość dodana wygenerowana przez rodzimych innowatorów w 2023 r. może wynieść nawet 2,2 mld zł, a liczba stworzonych przez startup miejsc pracy ponad 50 tysięcy. Aby polscy przedsiębiorcy mogli podbić świat, muszą "pierwszy, mocny krok zrobić w Polsce". Ma im w tym pomóc - ogłoszony w czerwcu program Start in Poland, który ma dysponować blisko 3 mld zł ze środków publicznych. Jednak już dziś nasz kraj może pochwalić się młodymi, innowacyjnymi firmami, które są na dobrej drodze, by zawojować świat. Przyjrzyjmy się tym, o których w 2016 r. było najgłośniej.

Wybraliśmy 10 startupów, z których już dziś Polska może być dumna:

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA