fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Ursus pozbywa się części biznesu

materiały prasowe
Będąca w restrukturyzacji grupa znalazła kupca na spółkę zależną Ursus Bus.

Ursus zawarł z PG Energy Capital Management warunkową umowę sprzedaży wszystkich posiadanych akcji Ursus Bus, uprawniających do 77,3 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Kwota transakcji opiewa na 34-34,5 mln zł.

Umowa wejdzie w życie, jeśli do 31 marca 2019 r. spełnione zostaną określone warunki, w tym przedłożenie przez Ursus zgody sędziego komisarza na sprzedaż akcji Ursus Bus oraz otrzymanie zgody mBanku na zawarcie umowy przejęcia długu, na podstawie której kupujący przejmie całe zadłużenie Ursusa wobec tego banku (czym zostanie rozliczona cena akcji). Jeden z warunków mówi też o tym, że kupujący ma pozyskać nie mniej niż 40 mln zł na finansowanie działalności Ursus Bus.

Ursus Bus jest spółką zależną Ursusa, która rozwija segment transportu miejskiego, oferując kilkanaście modeli autobusów i trolejbusów miejskich, w tym także autobusy elektryczne i hybrydowe. W ramach zebranych zamówień firma dostarczy do pięciu polskich miast 90 pojazdów komunikacji miejskiej.

Sprzedaż Ursus Busa ma związek z trudną sytuacją finansową Ursusa, który jest w trakcie przyspieszonego postępowania układowego. Będący jego częścią plan restrukturyzacyjny zakłada sprzedaż aktywów, zwiększenie przychodów z działalności, zwiększenie marży oraz optymalizację kosztów. Działania restrukturyzacyjne zostały zaplanowane na lata 2018–2023.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA