fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Pierwszy komiks z Batmanem sprzedany za rekordową sumę

Nowy Jork
AFP
Pierwszy egzemplarz komiksu 'Detective Comics'z #27 z 1939 roku opowiadający o przygodach "mrocznego rycerza" został sprzedany za rekordową sumę 1,5 mln dolarów (około 5,6 mln złotych) na aukcji w Heritage Auctions.

Dotychczas rekordowo drogi komiks z Batmanem z 1939 roku został wylicytowany także w Heritage Auctions dziesięć lat temu za 1 075 000 dolarów.

Komiks nie jest w idealnym stanie, jest odpakowany, ale dostał ocenę "fine/very fine 7.0" od organizacji Certified Guaranty Company - to najwyższa ocen dla takiego komiksu, który nie został poddany żadnej renowacji.

- Wcale się nie dziwię tym rezultatem - powiedział po licytacji wiceprezes Heritage Auctions Barry Sandoval. - To jeden z najlepiej zachowanych egzemplarzy jaki do nas trafił, jednego z najważniejszych komiksów w historii - powiedział.

Detective Comics #27 to amerykański komiks z serii antologii "Detective Comics" znanej z debiutu superbohatera Batmana w opowiadanej historii zatytułowanej „Przypadek syndykatu chemicznego" podczas Złotego Wieku Komiksów.

Najdroższy komiks sprzedany kiedykolwiek przez Heritage Auctions to Action Comics' No. 1 - pierwszy komiks o Spidermanie. W 2014 roku został wylicytowany za 3,2 mln dolarów. a CGC jego stan wyceniło na 9.0. Aukcja obyła się na eBayu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA