fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Najlepsza restauracja świata według TripAdvisora jest w starym chińskim klasztorze

materiały prasowe TRB Hutong
Restauracja TRB Hutong w Pekinie została wybrana przez portal TripAdvisor najlepszą restauracją świata, zdobywając nagrodę Travellers' Choice.

W TRB Hutong, która znajduje się w dawnym buddyjskim klasztorze w stolicy Chin, serwowane są dania kuchni europejskiej - przede wszystkim francuskiej, ale zrobione z lokalnych chińskich składników.

TripAdvisor wybrał najlepszą restaurację na podstawie opinii i recenzji użytkowników portalu.

materiały prasowe TRB Hutong

Według nich restauracja TRB Hutong, w której za pięciodaniową kolację dla jednej osoby trzeba zapłacić 97 dolarów (niespełna 380 złotych), zyskała najwięcej pozytywnych opinii wśród kilku milionów użytkowników portalu. Według internautów TRB Hutong to "nowoczesna, ekskluzywna i międzynarodowa kuchnia, która nie jest nadmiernie wyszukana i wymyślna. Jasne, proste i czyste wnętrza pięknie współgrają z menu".

Restauracja działa od 2012 roku i w zeszłorocznym zestawieniu znalazła się na 7. pozycji.

Zeszłoroczny zwycięzca nagrody Travellers' Choice, to także restauracja z Pekinu - TRB Forbidden City, należąca do tych samych właścicieli, co tegoroczny zwycięzca. Założycielem sieci TRB jest pochodzący z Brugii w Belgii Ignace Lecleir.

Na drugim miejscu listy TripAdvisora znalazła się restauracja Epicure z paryskiego hotelu Le Bristol, która ma trzy gwiazdki Michelina. Na trzecim miejscu natomiast jest restauracja Ristorante Villa Crespi z Mediolanu, która ma dwie gwiazdki Michelina. Na miejscu czwartym znalazła się Restaurante Benazuza w  Cancun w meksyku a The Jane, w Antwerpii w Belgii zamyka pierwsza piątkę TripAdvisora.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA